Orman Yarışı’nın Kralı Yine Wade Young Oldu!

Red Bull Sea to Sky’da dün yapılan Plaj Yarışı’nın ardından bugün sıra Orman Yarışı’ndaydı. Plaj Yarışı’nın sonuçlarına göre ilk üç sırada yarışa başlayan isimler Billy Bolt, Jonny Walker ve Alfredo Gomez oldu. Ama yarış sona erdiğinde zirvede bu üç isim de yoktu.

Güney Afrikalı Wade Young dünyada “ormanın kralı” lafını en çok hak eden sporcu olabilir. 2015 ve 2016’nın ardından bu yıl da üstelik 10. sırada yarışa başlamasına rağmen Orman Yarışı’nda zafere ulaşan genç endurocu adeta Red Bull Sea to Sky’da krallığını ilan etti.

Yarışın ikinci sırasında ise dün olduğu gibi aynı isim vardı: Jonny Walker. Jonny, yarışın yenilenen parkurlarını epey sevdiğini ve yarıştan keyif aldığını söylerken hem dün hem de bugünkü pozisyonundan memnun olduğunu, asıl önemli olanın yarın yapılacak Dağ Yarışı’nda kazanmak olduğunu ve gözünü şimdiden zafere diktiğini belirtti.

Dünün zafer sahibi Billy Bolt ise ikinci gün de kendine podyumda yer bulmayı başardı. İngiliz endurocu yarın yapılacak final yarışına ilk 3 içinde başlamayı garantileyerek Red Bull Sea to Sky’ı kazanmak için şansını korudu.

51 kilometrelik Orman Yarışı’nın ardından ilk 5 şöyle oluştu:

1. Wade Young (RSA, Sherco)

2. Jonny Walker (UK, KTM)

3. Billy Bolt, (UK, Husqvarna)

4. Graham Jarvis (UK, Husqvarna)

5. Lars Enöckl (AUT, KTM)