Plaj Yarışı’nda Kazanan Billy Bolt Oldu!

Red Bull Sea to Sky’da aksiyon Plaj Yarışı ile başladı. İlk günden tüm ayrıntılar burada!

Red Bull Sea to Sky’da ilk gün heyecanı sona erdi. Yoğun bir seyirci kitlesinin de katılımıyla yapılan ilk gün yarışında kazanan ise genç yarışçı Billy Bolt (00:18:22) oldu. Günün en hızlı ikinci ismi Jonny Walker (00:18:34) olurken, podyumu tamamlayan yarışçı ise İspanyol Alfredo Gomez (00:18:35) oldu.

Plaj Yarışı öncesinde yapılan antrenman turlarında güne ısınan sürücüler, yarış başladığında ise yeteneklerini sergilemeye başladılar. Sabah yapılan turların ardından dereceye giren en iyi yarışçılar öğleden sonra yapılan elemelere katıldılar. Elemelerin ardından ise en hızlı 50 sürücünün yarıştığı ve inanılmaz bir rekabete sahne olan final mücadelesi başladı.

Geçen sene Plaj Yarışı’nı önde götürürken zincirinin kırılmasıyla yarış dışı kalarak talihsiz anlar yaşayan Billy Bolt bu sene şeytanın bacağını kırmayı başardı.

Red Bull Sea to Sky’da favorisinin Plaj Yarışı olduğunu söyleyen Billy, yarış sonunda zaferin tadını çıkarıyordu. “Kazanmayı herkes sever. Her enduro yarışı birbirinden farklı. Yarıştan önce çeşitli hava şartlarında antrenmanlar yaptım. Sadece odaklanmaya çalıştım ve yarışı kafamda yaşadım.”

Billy Bolt sözlerine şunları da ekledi: “Harika bir yarıştı. Red Bull Romaniacs’ta prolog etabındaki ikincilikten sonra podyumun zirvesine çıkmak harika hissettiriyor. Yarışa kötü bir başlangıç yaptım ama sonradan toparlanıp Jonny’yi üçüncü turda yakaladım. Yarış gerçekten çok zordu, çizgileri bulmak zordu çünkü parkurda pek çok motosiklet vardı. Yarınki Orman Yarışı’na en önde başlamak Dağ Yarışı’ndaki sıralamam için de değerli olacak. Plaj Yarışı’nı kazanmak bana çok şey ifade ediyor çünkü bunun için çok çalıştım ve karşılığını aldığım için de mutluyum.”

Yarışta ikinci sırayı alan Jonny Walker ise iyi başlasa da sonunu getiremediği belirterek şunları söyledi. “Gerçekten iyi bir başlangıç yaptım. Yarışın sonradan zorlaşacağını biliyordum. Bu yüzden iyi başlangıç yapmak önemliydi ama özellikle lastiklerde iki aptalca hata yaptım ve bir delik içinde sıkışıp kaldım, dışarı çıkmam çok zaman aldı. Bu yüzden, üçüncü sıraya kadar geriledim. Neyse ki son 2 turda Alfredo’yu yakaladım ve onu geçerek ikinci olmayı başardım.”

Podyumu tamamlayan Alfredo Gomez ise uzun vadeli hedeflerinden söz etti: “Yarışa istediğim gibi başladım, ilk köşede ikinciydim. Kayaların olduğu bölümde tökezledim. Orada motosikletim de çok zarar gördü. Yine de podyumda olduğum için mutluyum.