Wade Young Orman Yarışı’nı Kazandı

rb_sea_to_sky_2016_f-l-nazdraczew_dsd7037

Red Bull Sea to Sky’ın ikinci günü Orman Yarışı ile geçildi. Yarışçılar, 42 kilometrelik parkurda Dağ Yarışı’na iyi bir derecede başlamak için yarışırken her yıl olduğu gibi kıyasıya bir rekabete girdiler.

Manuel Lettenbichler’in çok iyi başladığı yarış bir süre genç Alman sürücünün liderliğiyle geçti. Arkasındaki Wade Young’a yaklaşık 20 saniyelik bir fark atan Manuel daha sonra hızını koruyamayınca bu kez Wade Young gaza bastı.

Güney Afrikalı, önündeki Manuel Lettenbichler’i geçerek liderliği ele geçirdi ve bir daha ardına bakmadan tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Orman Yarışı’nda zafere ulaştı. Bu sonuçla Wade Young yarın şampiyonu belirleyecek Dağ Yarışı’na da ilk sırada başlamayı garantiledi. Manuel Lettenbichler’in ardından ilk gün podyumunu tamamlayan son yarışçı ise Lars Enöckl oldu.

Yarışta tıpkı dün olduğu gibi talihsizlik yaşayan sürücü ise yine Billy Bolt oldu. Etap bitmek üzereyken, son rampada lastiğini patlatan Billy, motosikletini ite kaka da olsa yarışı bitirdi ama yarış sonunda epey üzüldüğü de gözlerden kaçmadı. Genç İngiliz, dün de zincirinin kırılması nedeniyle istediği gibi bir yarış çıkaramamıştı.

“Benim için iyi bir yarıştı, finişe gelen ilk yarışçı oldum ve yarınki yarışa da ilk sırada başlama hakkı elde ettim.” diye söze başlayan Wade Young, “istediğim kadar iyi değildim ama sonuçtan elbette memnunum. Mani ve Andreas’ı arkamda tutmayı ve hızımı korumayı başardım. Bu sonuç yarın bana kesinlikle yardımcı olacak.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Dünün galibi Manuel Lettenbichler ise bugünkü sonuçtan memnundu: “Wade’in beni daha erken yakalayacağını düşünüyordum ama uzun süre yarışı lider götürdüm. Elimden geleni yaptım ama Wade daha hızlıydı. Yarışı bitirmek bile önemli ama yarın Dağ Yarışı’nda podyum yapacağıma da inanıyorum. Podyum yapmak benim için kazanmak ile eşdeğer olacak.”